| verutza90 a întrebat:

A primit cineva un email ca a castigat o suma de bani? e ceva de asta sau nu?

5 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

Vrajeala 100%

| ioanaioana a răspuns:

Eu nu l-am primit da odata eram pe un site si o aparut sus ceva de genu:felicitari ai castigat 5000 dolari-da clik aici ca sai ridici; si eu am apasat si tot calculatoru mi-a fost virusat,l-am dus la reparatii ca nu mai mergea nimic din el, asa ca e teapa, nu apasa orice ar scrie acolo

| JustSimple a răspuns:

Virusi! Troieni de aia rai! NU DESCHIDE! pentru binele tau si al calculatorului tau.

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Phai...se poate s afie.dar de'obicei trimit astfel de mesaje si zic ca doar trebuie s dai un SMS, si ei iau bani dupa tine sau dupa noi.
si mie mi-a trimis cand mi-am bagat cartela noua la cateva saptamana. dupa, dar nu era nimic' adevarat.
ei iau euroii de pe tel si noi ramanem :O
cu gura casca
d noh' nu stiubig grin daca' vrea neaparat poate sa incerce, desi nu prea cred ca va facut.
da oricum SUCCES pentru ea/el :*

| narutohokage_2642 a răspuns:

Buna verutza!
Chestiile astea le vin tuturor si sunt niste "banditisme" ordinare pentru ca sunt minciuni.
Dar in cazul in care ti-ar veni unul adevarat tot ei ar avea mai mult de castigat!
Cunosc o persoana care a primit un mail adevarat si a trebuit sa plateasca 25% din bani impozitul pentru. stat 10% sau dus la cutarica, alti 15% erau obligatoriu pentru nu stiu ce servicii, alti 30% trebuia sa ii doneze la o organizatie nonguvernamentala, si pana la urma cred ca a ramas cu mai putin de 10%(castigase 50-100mii de euro).
Nu te increde in asa ceva; poti bloca adresa respectiva pentru. a nu primi alte mail-uri.
P.S.: Sper ca te-am ajutat.
Sayonara!