| maradin a întrebat:

Am 1000 de euro,imi spune cineva la ce banca si depozit pot sa ii depun ca sa am oarecum minimele beneficii,care sunt, ale acestei sume?
Oare este o idee buna sa ii las la banca intr-un depozit?
Puteti sa-mi lasati ideile voastra in privinta a ce as putea face altceva cu ei.

Răspuns Câştigător
| opreamarius a răspuns:

Volksbank sau piraeus bank aveau dobanzi bunicele.Beneficile sunt minime intreadevar deoarece dobanda este mica unde la 3% acum depinde si pe ce durata doresti sa lasi creezi depozitul.Este in regula sa faci un depozit unde sa strangi banii.Ca idee poti strange banii intr-un depozit si sa cauti cum sa-i investestiwinking Bafta.

8 răspunsuri:
| gabriel87000 a răspuns:

Probabil ai sa castigi ceva probabil ai sa bagi 1000 si ai sa sctoti mai putini. dupa cum merg treburile acum cu bani astia creste dobanda ba scade.e cam riscant sai depui la banca.mai bine investestei in ceva sau pooti sai ti la tine inca,

| maradin explică (pentru gabriel87000):

Ai zis bine, dar sunt unele depozite in care specifica ca dobanda ramane fixa pe toata perioada contractului/depozitului.

| Alexis7591 a răspuns (pentru maradin):

Da asa este.

| gabriel87000 a răspuns (pentru maradin):

Na faci ce crezi tu eu unu nu mas risca sai depun.

| belcatalin a răspuns:

Am gasit undeva pe net, unde primesti dobanda 1%/zi, ceva mai avantajos nu exista.

| maradin explică (pentru belcatalin):

Unde anume?

| belcatalin a răspuns (pentru maradin):

Nu-i nici un fel de exagerare, amanunte iti dau pe e-mail: belcatalin@yahoo.com

| Cutezatorul a răspuns:

Fa un depozit bancar la termen cu capitalizare. Asa o sa obti cea mai mare dobanda.