| maradin a întrebat:

Am 1000 de euro,imi spune cineva la ce banca si depozit pot sa ii depun ca sa am oarecum minimele beneficii, care sunt, ale acestei sume?

Oare este o idee buna sa ii las la banca intr-un depozit?

Puteti sa-mi lasati ideile voastra in privinta a ce as putea face altceva cu ei.
Thank you!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Au trecut vremurile cand depuneai la banca si aveai un castig frumusel. Acum banii se depun la banca numai pentru siguranta sumei, nu pentru a avea si un castig.

| maradin explică (pentru neutrino):

Bine zis, dar trebuie sa recunosti ca daca ai o suma mai mare, de exemplu 100.000 de euro, o sa ai in castig o dobanda destul de frumoasa.

| neutrino a răspuns (pentru maradin):

Din pacate nu! O sa ai surpriza neplacuta sa afli atunci cand doresti sa scoti din bani, ca este mai mare comisionul bancii decat dobanda.