| MadaAmy a întrebat:

Am 13 ani si sunt fata, vreau sa fac niste bani de buzunar, si va rog sa nu dati raspunsuri gen: cere la parinti sau mai asteapta ca esti mica

Răspuns Câştigător
| BlackStar27 a răspuns:

Plimba cainii vecinilor, fa economie, fa bratari, brelocuri etc. si vinede-le. Cam atat pentru. varsta ta.

13 răspunsuri:
| SMA a răspuns:

Buna! Intr-adevar esti putin cam mica pentru a fi angajata. Abia de la 16 ani poti sa te angajezi part-time undeva. Dar ai putea sa : - daca cunosti pe cineva cu copii mici, iar ei sunt mereu ocupati cu munca si nu pot avea grija de ei, ai putea sa faci pe babysitter, dar din nou..varsta.
- Daca ai talent, il poti folosi si in scopul asta. Pentru a face bani.
- Pentru 5 lei sau cat iti pot promite parintii, poti face curat in casa, sa ii ajuti cu tot ce au nevoie ( desigur astea ar fi bine facute fara a cere bani, dar daca nevoia e asa de mare happy.)
Oricum, e putin cam greu la 13 ani sa castigi bani. Dar multa bafta.

| nicolici a răspuns:

Fa lucruri homemade si vinde-lehappy

| NicollHellen a răspuns:

Bună seara domnișoara MadaAmy.
În acest caz vă putem fi de folos! Suntem o companie în plină dezvoltare ce caută să formeze tineri precum dvs și să îi ajute să gasesca un job pentru vîrsta lor. Accesați acest link http://ladys-business.blogspot.gr/ și veți vedea despre ce este vorba. Pentru detalii add la ym: ladys. business
Numai bine și așteptăm răspunsul dvs:)!
Cu respect, LadyB:*

| reaper a răspuns:

Cred ca te pot ajuta, scrie-mi mail, TPU@reapdevelopment.com

| onlym3 a răspuns:

Nu stiu, tinand cont de varsta ta, daca te vei incadra aici:la impartit pliante la lume (asa ai mai putea face un banut)

| anonim5491 a răspuns:

Deci fii atenta si eu am tot 13 ani si cand nu am bani sa ies la un suc sau ceva de genu improvizez.sa iti sp odata eram putin mai mica si am luat machiajul mamei si l-am vadut.am luat ceva banuti pe el.dar acum sincer nu se pot face bani la varsta asta iti sp de unde fac eu rost:bunici, mai fac curat si mai primesc chestii de genul asta, o ajut pe mama. sper ca am fost de ajutor bafta

| Luiyza a răspuns:

Sincer am si eu o prietena tot de varsta ta si te sfatuies si pe tine cum am sfatuit-o si pe ea inceara sa faci bratari din noduri (gasesti tutoriale pe YouTube) dupa care le poti vinde la scoala sau la unele prietene cu 3, 4 lei depinde de model.big grinhappy:*

| Ptcc a răspuns:

Hey, incearca asta.
http://www.wix.com/ptc_p6/2

| MadaAmy explică:

Colegii mei deja stiu cum se fac bratarile si n-am cui sa i le vand

| BumbleBe a răspuns:

Salut! incearca vaarolo, e un site unde trebuie sa vizulizezi reclame de la diferite produse si sa dai rateing, e o cale usoara si sigura join here
http://www.varolo.com/village/BaleaC11888

| Bordeianu_Lenuta_1994 a răspuns:

Am o propunere foarte buna. Daca te intereseaza scriemi pe facebook:Lenuta Bordeianu.Nu importa virsta si nici lucrul nu e greu.