| Orafixa a întrebat:

Am 14 ani si vreau un job de vara in care sa imi castig bani mei de buzunar. Stiti careva ca ce as putea lucra unde as putea face o suma de bani pe saptamana? Sa sunt platit cu ziua?
Chelner sa duc pahare sa spal farfuri sa dau cu matura cu mopu intr-un restaurant, undeva ori ce. Cine ma poate informa in cel mai scurt timp dau FUNDA!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu te poti angaja pana la 16 ani sau si de la 15 ani cu aviz medical si acordul parintilor, asa sunt prevederile din Codul muncii, citez:
"Art.13.(1)Persoana fizicã dobândeşte capacitate de muncã la împlinirea vârstei de 16 ani.
(2) Persoana fizicã poate încheia un contract de muncã în calitate de salariat şi la împlinirea vârstei de 15 ani, cu acordul pãrinţilor sau al reprezentanţilor legali, pentru activitãţi potrivite cu dezvoltarea fizicã, aptitudinile şi cunoştinţele sale, dacã astfel nu îi sunt periclitate sãnãtatea, dezvoltarea şi pregãtirea profesionalã.
(3)Încadrarea în muncã a persoanelor sub vârsta de 15 ani este interzisã."
Daca te-ar incadra angajatorul risca dosar penal, fapta constituie infractiune.

| StiuCeSpun a răspuns:

Mai bine pe net Castiga bani cu facebook, comisioane intre 3 si 150 lei, castiga si din castigurile prietenilor tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/130vRnE
Scurteaza link-uri si castiga bani, castigi 20% din ce castiga referalii tai.Inscrie-te aici: http://bit.ly/WY8mEi
Contact pentru detalii la banionline100@yahoo.com

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Livreaza ziare!

| Orafixa explică:

Am uitat sa mentionez ca as dori ca jobul sa se desfasoare in Targoviste Micro 6, multumesc! Si nu uitati dau FUNDA!

| Orafixa explică:

Vreau un raspuns mai calumea, exemplu: "Poti livra ziare, du-te la o suburbie (Vodafone, Cosmoite,..., etc.). Si spune-le ca asa: "Daca impart niste ziare si va fac reclama, cat imi dati pe ora sau ma platiti la saptamana?" Ceva de genu as vrea raspunsuri, si daca nu cu ziare, alt cv, babysiter pentru animalelaughing. Pleaca omu in vacanta nu are animalul cu cine sa il lase, sa mi-l dea mie. Si cum sa fac omul sa aiba incredere in mine?

| Bonciu_Robert_1999 a răspuns:

Pentru varsta ta, mai livrezi si tu niste ziare, si limonada

| I3looD a răspuns:

Chat web xXx sau daca nu sex shop