| Braconierul a întrebat:

Am o problemă majoră si când zic majoră cred că știți deja la ce mă gândesc, este vorba despre bani, problema mea de finanțare este ca nu primesc bani de buzunar deși părinții mei au niste salarii medii spre mari, încă sunt minor si nu știu cum as putea face bani mai ușor, nu vreau să mă angajez la bar/restaurant/magazin..etc vreau să încep de-acum prin a ma documenta prin a conduce o firmă, știu că nu este așa simplu cum suna dar încet, încet poate ajung si eu ca majoritatea oamenilor bogați care au început la fel ca mine, dacă ar fii sa încep cu ce ar trebui (suma/obiect) si cam în cât timp credeți ca as putea face profit? Daca v-ați făcut și voi niste planuri sau ați încercat cu ceva dar nu v.a mers m-aș bucura să le iau si eu la cunoștință.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Majoritatea oamenilor bogati au inceput prin a nu refuza sa se angajeze la bar/restaurant/magazine/etc. Restul e gargara.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ca sa muncesti minor trebuie sa ajungi tot la mana parintilor ca sa-si dea acordul. Si mai depinde si ce fel de minor esti. Iar profit din munca nu face nimeni, cum ai sa faci tu?

| Braconierul explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu toți minorii lucrează pe contact, doar dacă e o firmă profesionista îți oferă contract, majoritatea spre toți minorii care lucrează, lucrează fără contract.

| DumitruS a răspuns:

Incepe prin a imparti pliante sau prezentari prin cora etc. tot timpul se cauta oameni pentru asta. intre timp, cauta carti/cursuri de afaceri/antreprenoriat daca asta te pasioneaza.