| Stelian_Iancu_1974 a întrebat:

Am comandat un produs online platit ca sigilat. La putin timp dupa ce l-am comandat ma suna cei de la firma ca respectivul produs nu mai este pe stoc dar mai are unul singur expus la vanzare si daca vreau sa il iau pe acela cu precizarea ca face un discont de 600 ron ca si resigilat cu precizarea ca imi va returna diferenta de bani. Întrebarea mea este cum imi va putea returna diferenta de bani si cum va putea face modificarea din produs sigilat in produs resigilat? Astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Face stornare pe toată suma, apoi îți facturează celălalt produs cu prețul scontat. Diferența îți intră în contul de pe care ai făcut plata.
PS: asta nu îți neagă în vreun fel dreptul de retur în 14 zile conform legii; dacă nu ești mulțumit de produsul resigilat, le faci formele pentru retur și ceri și restul banilor înapoi.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa le spui ca nu vrei si ca iti vrei banii inapoi, daca nu-ti convine oferta lor. si iti iei din alta parte nou.