| anonim_4396 a întrebat:

Am doi vecini care au cumparat la bursa acum 5 ani actiuni de 10 mii de dolari fiecare si au facut jumatate de milion intre timp.
Am citit ca preturile au scazut si cred ca e un moment excelent sa beneficiez de contextul asta, asa cum au facut ei acum 5 ani.
Dar nu stiu cum se face. Si nici ce sa cumpar. Ma puteti ajuta? Unul dintre vecini povestea ceva despre o societate din Campina, Neptun sau Olimp parca, care face un stadion UEFA in Prahova.

3 răspunsuri:
| Alex_7297 a răspuns:

Salut!
Eu sunt din Câmpina, dacă te ajută cu ceva o să mă interesez şi o să îţi spun care dintre Olimp şi Neptun încearcă să facă aşa ceva.Totuşi eu n-am auzit de nici o societate "Olimp" în Câmpina, şi nici mama, pentru că am întrebat-o.Cred totuşi că despre Neptun e vorba!
Baftă!

| bogdand a răspuns:

Investeste in combustibili alternativi, e o chestie de viitor, sigura, dar problema e ca o sa iti blochezi banii atata timp cat exista magnatii economici care trag sforile in tari dependente de petrol.Ideea este buna ca investitie pe termen lung. Oricum ai grija ca a inceput sa infloreasca si afacerea cu Eolienele la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alex, multumesc mult pentru ajutor!