| george74 a întrebat:

Am intrat si eu din curiozitate pe piata Forex si plus 500, si acum nu mai scap de ei ma suna intru-na sa investesc 100 euro sa ma apuc de treaba. Stie cineva daca aceste platforme sunt sigure? Ca tot vad comentarii pe siteul lor ca de abia mi-am baut cafeaua si deja am facut 500 de euro laughing). Adica exista vreun risc sa pierzi sau doar sa castigi? Sau mai rau sa dai bani din buzunar. Asa ma gandesc ca toata lumea s-ar imbogati cu 100 de euro investitie, si apoi sa scoti chiar si zilnic 300-500 de euro. Eu unul nu sunt sigur, dar vroiam si alte pareri. Eu lucrez pe un site de clickuri pe reclame si chiar sunt platit acolo, primesc banii mereu la 2 zile, putini dar sunt bine veniti. Insa in forex nu am incredere. Va pot recomanda cu incredere acel site insa nu stiu daca pot pune linkul aici. astept si parerile voastre despre forex.

9 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Stai man in banca ta ca pierzi banii 100%.ti-o spune unu care mai stie cate ceva despre bursa.

| RefinedStrings a răspuns:

Trading 212 si 500plus platesc.
Nu am ce altceva sa iti zic. Fa-ti cont demo, la 500plus chiar iti ofera ei 50 de ron cadou, sunt niste bani cu care sa te joci. Daca nu esti cumpatat, si daca nu ai grija de banii tai, e posibil sa pierzi. Cu siguranta forexul nu este ca si site-urile ptc unde ai decat de castigat. Numai bine!

| IonutDX a răspuns:

Nu!

Cauta pareri pe google.

| george74 explică (pentru IonutDX):

Ok, mersi am sa caut si pe google, nu de alta dar nu vreau sa ma trezesc ca bag 100 de euro si maine nu ii mai am laughing)))

| g2012 a răspuns:

M-ar interesa sa discut cu tine bita209002 id meu daca esti disponibil multumesc

| Mihai_Liviu_1989 a răspuns:

Daca vrei sa faci bani uite aici un site romanesc PTC (paid to click) care te plateste in RON. http://www.smart-click.ro/inv-xytte4OoKKiu

| george74 explică (pentru Mihai_Liviu_1989):

Mersi, de cand cautam un ptc romanesc si nu gaseam nicaieri.

| george74 explică (pentru george74):

Inca ceva, m-am inregistrat, este ok siteul, parca mai ffrumos decat alea din alte tari. Dar sunt un pic indoit cand am vazut la sistemul de plata ca se cere CNP-ul, si contul bancar. In fine am sa il incerc in continuare este ok. Cand o sa cer plata o sa vad eu ce fac. Daca baga cont paypal era ok, dar vad ca sunt la inceput si ei.

| fxtrader a răspuns:

Sincer si la subiect, nu se pune problema de a numi forexul o teapa pentru ca nu este dirijata de o persoana.Castigul sau pierderea ta sunt in stransa legatura cu nivelul tau de pregatire in tranzactionare si in raport cu evenimentele majore pe piata valutara ( acestea din urma destul de rare ).una peste alta nu poti pierde decat cat ti-ai propus sa pierzi in caz maxim deoarece exista o limitare (stop loss) pe care o pui in momentul in care lansezi o tranzactie. Daca esti interesat de mai multe detalii, fara sa implice costuri, trimite-mi email pe bgherman@ironfx.com