| Mara6392 a întrebat:

Am pus ceva de vânzare pe olx și mi-a răspuns o persoană că vrea să îmi cumpere produsul, dar vrea să plătească marfa și transportul la curier. Cum și când mi se vor da banii?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Adica acea persoana vrea sa comande in sistem ramburs!
sa ii trimiti coletul asa ramburs dar doar prin intermediul aplicatiei olx, ai acolo aceasta posibilitate asa cum este descrisa aici https://ajutor.olx.ro/......in-olx-V15

Returnarea contravalorii produsului de la cumparator la vanzator se va face direct, in functie de optiunea vanzatorului, in contul bancar sau in plic!

daca e vorba sa iti vina banii cash prin plic, adusi tot de firma de curierat prin care ai trimis, eu stiu ca dureaza cam 2 zile de la data cand cumparatorul a ridicat si platit coletul tau!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa ce curierul va livra pachetul va primi banii si in cateva zile ori iti vor intra in cont daca ai ales modalitatea asta, ori iti vor fi livrati cash contra cost daca ai ales varianta asta de ramburs

| KovacsB a răspuns:

Atentie sa nu fie teapa.
Vanzarea si cumpararea se face doar prin aplicatia olx, vanzare cu verificare.
Daca iti trimite un link cu un site iti goleste cardul.

https://romania.europalibera.org/a/inselaciune-noua-olx/31425941.html