| BiencutzaBia20 a întrebat:

Buna!
Acum cativa ani aveam cont la Raiffaisen iar banca mi l-a inchis fiindca nu il mai foloseam. Acum in prezent am nevoie de un cont bancar. Intrebarea mea este, il pot redeschide pe cel vechi sau trebuie sa deschid unul nou?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Corect ce zice mihai69. Iti pot povesti o ora "aventurile" mele cu Raiffeisen. Ia de la ING sau BT. Poti sa-ti faci cont si online.

| Violleta2022 a răspuns:

Un cont odata inchis nu se mai poate redeschide.
Dar banca iti va face cont nou, fara probleme.

| mihai69 a răspuns:

Trebuie să faci altul nou.
Îți recomand să eviți Raiff, sunt niște bandiți! Mergi la Ing sau BT.

| Brizbriz a răspuns:

Raiffaisen sunt printre cele mai scumpe banci din Romania
te taxeaza si daca vrei sa platesti facturi, care merg binemerci pe gratis cam la orice banca