| aleee111 a întrebat:

Buna! Am 16 ani și as dori sa ma angajez ca animatoare la petreceri aniversare pentru copii. Am experienta cu copiii, deoarece am lucrat ca bona de la varsta de 14 ani. Credeti ca este posibil?

Răspuns Câştigător
| Pths89 a răspuns:

Legal ai dreptul sa lucrezi, mergi la o companie care oferă astfel de servicii. Firmele care angajează pers sub 18 ani au anumite obligații de respectat pentru protecția minorilor.

3 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Un minor nu poate sa lucreze in folosul copiilor.

| aleee111 explică (pentru mi25):

Avand in vedere ca am lucrat ca bona, este posibil. vreau doar sa stiu daca pot fi angajata de o agentie pentru ca am lucrat deja cu copii

| mi25 a răspuns (pentru aleee111):

Ai lucrat ca bona cu documente legale? Nu cred.