| myryutza a întrebat:

Buna, am 19 ani și as dori sa devin reprezentant. Fără Avon, Oriflame, Infinity, help me please.

3 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Bună, în timpul facultății am căutat și eu joburi, la fel ca tine. Am vrut să câștig câțiva bănuți în timpul liber. Sincer, din completarea chestionarelor nu câștigi mai nimic. Iar la unele trebuie să mergi pe stăzi sau din casă în casă. Oamenii nu au nici timp, nici chef să răspundă.
Așa că eu zic că ai alte variante: produse handmade (dacă ai îndemânare), scriere articole (dacă ești creativă) sau exact ce ai refuzat din start, vânzări directe.
Eu am ales vânzări directe. Sunt consultant oriflame din 2011. Nu am crezut că pot face un job din asta. Și aveam exact aceași concepție, ca și tine. Însă am cunoscut un director super, care m-a ajutat să înțeles oriflame ca și business, nu doar ca pe un catalog.
Cred că dacă ai pe cineva alături cu experiență, poți face din asta un business de succes. Acum îmi aleg clienții, aleg persoanele cu care vreau să lucrez și lucrez doar când vreau eu. Ador jobul acesta. Și pe lângă, mai pot lucra și în altă parte. Oriflame pot face oriunde mă aflu: în oraș, la servici, în vacanță, de acasă. Primesc bănuții imediat, nu aștept ziua de salariu. Am cunoscut o mulțime de oameni faini, am călătorit, am învățat multe despre frumusețe, îngrijire personală, wellness, vânzări, marketing, management, resurse umane.
Dacă mai ai întrebări sau vrei un ajutor, mă poți contacta oricând în privat sau pe pagina de FB https://www.facebook.com/Oriflame-Iuhasz-Gerlinde-932528140159246/

| Violleta2022 a răspuns:

Reprezentant de ce?
Imprastiat pliante si brosuri pentru magazinele alimentare, sau electrice? Asa reprezentant iti convine?

| Lariss131 a răspuns:

Poti castiga niste bănuți online prin vizonarea unor reclame... Încearcă si o sa fii multumită de rezultate, dar trebuie sa ai rabdare