| vreaubebe a întrebat:

am o prietena care a trimis un telefon(nokia n9) cuiva gasit pe okazii in schimbul unui alt tel ( n9). a trimis prima coletul fara ramburs iar persoana care trebuia sa ii trimita telefonul la schimb nu mai trimite nimic. legal ii poate face ceva celui care trebuia sa ii trimita n9 dat fiind faptul ca de bunavoie a trimis acel colet fara ramburs? eu cred ca raspunsul este nu, dar intreb caci poate gresesc.

4 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

S-ar putea sa intre in categoria infractiunilor de inselaciune, dar nu prea cred acest lucru.Numai cineva din politie ar putea sa lamureasca acest lucru.

| eucumine010 a răspuns:

Incearca o plangere la politie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legal, nu. E pe proprie răspundere.

| nicolilovecata a răspuns:

Normal ar avea ce sa ii faca deoarece a fost pacalita sa duca la politie sa faca o plangere iar daca are date cu cel caruia i-a dat telefonul si dovada ca la dat o sa il recupereze