| GandacelScumpicel a întrebat:

Bună,am și eu o întrebare.De curând m-am angajat și am primit pentru bonurile de masa un card de la Pluxee(daca are vreo relevanță). Întrebarea mea este ce mai exact pot sa cumpăr cu el.Clar pot cumpăra alimente,dar mă întrebam dacă,de exemplu,mă duc în dm sau Sephora,și cumpăr ori o crema ori un produs de machiaj, pot plati cu acest card? Sau chestiile se genul se pot cumpăra strict din magazinele alimentare care au astfel de produse? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Nu poti cumpara decat din magazine unde sunt si alimente.
De exemplu dintr un supermarket gen Carrefour poti cumpara pe langa alimente si un parfum, crema sau tigari.
Oricum in celelalte magazine nu ti accepta plata cu cardul de bonuri de masa.

2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Poti sa le cumperi, doar daca sunt luate din supermarketuri sau hipermarketuri.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Cardurile de "masă" sunt pentru alimente. Îți recomand să citești cu atenție pe internet ce poți cumpăra cu aceste carduri de masă, pentru a nu te trezi că trebuie să restitui sume de bani.
Ca și cardurile sociale, aceste carduri de masă e posibil ca să aibă aceeași reglementare, strict pentru alimente!