| Charice18 a întrebat:

Am si eu o intrebare despre Western Union! Trebuie sa trimit niste bani unei persoane din Canada, dar acum ea este in Filipine.Pe ce adresa trimit : cea din buletin sau cea unde este ea acum?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cei de la WU nu se uita la adresa. Se uita numai la cod (cel ce ti-l da tie cand depui banii), carte de identitate si sa stie numele celui ce a trimis banii. Cum banii merg foarte repede 1-2 ceasuri trebuie trimisi unde este persoana.

2 răspunsuri:
| ale28bz a răspuns:

Cea unde este ea acum
Ex. Tu îi trimiţi bani fratelui tău care este în Franţa, dar nu are domiciliu acolo, cum îi trimiţi, simplu îi dai numele şi îi spui ţara în care se află