| STF94 a întrebat:

Am terminat facultatea de stiinte economice si as vrea sa ma angajez la o banca. Am depus CV uri dar nu primesc nici un raspuns.Este cineva care lucreaza in domeniu si ar putea sa ma ajute cu niste sfaturi?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu functioneaza in felul asta!
Urmaresti ziarele locale si vezi unde sunt pozitii libere si abia atunci te inscrii la concurs, ca doar asa se obtine un post la o banca.
Sansele sunt minime, dar sunt si exceptii, pentru pozitii de junior, sau de incepator, mai bine spus.
Trebuie doar sa urmaresti rubrica locurilor de munca!