| AlyDulcika a întrebat:

As dori sa aflu dacă pentru a tine contabilitate unei firme de acasă sunt nevoie de studii superioare sau e ok doar cu liceu profil economic?
Ce alte meserii as putea sa mai practic în domeniu economic doar cu liceul? As dori ceva mai ușor care sa nu dea foarte multe bătăi de cap pentru ca vreau sa fac și o facultate în paralel.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti afce doar contabilitatea primara, fara facultate.
Dar pentru balanta, bilant, taxe si raportarile lunare, trimstriale si anuale, ai nevoie sa fii facut o facultate si sa ai autorizatie de contabil sau economist.

| MULLER96 a răspuns:

Poti face cursuri de contabilitate da doar cu liceu nu e de ajuns de profil economic sa tii o contabilitate deoarece nu cunosti sfecificul domeniului operatiunile contabile etc.