| KiticatG a întrebat:

care sunt avantajele unei scrisori recomandata, ce inseamna aceasta?
Fundita

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca postasul o inmaneaza destinatarului pe baza de semnatura si asa esti sigur ca a primit-o.

| VictorVictoras a răspuns:

Scrisoarea recomandata este data direct destinatarului, iar destinatarul v-a semna iar tu vei primi confirmarea ca a primit-o prin acea semnatura.

| Devreaux27 a răspuns:

Scrisoarea recomandata este data direct de un om experimentat(doctor sau altceva) si este avantajoasa pentru unele cumparaturi( de ex medicamente) deoarece doctorul stie cauza folosirii medicamentelor dupa fisa de analize sau altceva..mna...eu ti-am dat un exemplu happy