| danieladanielai a întrebat:

Cat castiga in ziua de astazi un farmacist? Este o meserie de viitor?

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu zic ca e meserie de viitor pentru ca oameni bolnavi vor fi mereu. In ceea ce priveste salariul, ti-au raspuns ceilalti... cred ca depinde de oras si de experienta farmacistului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-te la ginecologie, niciodata nu o sa te plictisesti love struck

| XatomisX a răspuns:

Deloc daca tot vrei ceva legat de medicina da-i la medicinawinking ca farmacist o sa ai salariu foarte mic

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai depinde ca un farmacist este doar vanzatorul, dar un cercetor in farmaceutice e bine platit si poti merge oriunde in lume si sa fi intampinat bine, daca ai succes

| marianvranceanul1 a răspuns:

Multi oameni confunda farmacistul cu asistentul-farmacist.E o diferenta.Plus ca farmacistul face 5 ani de facultate, iar asistentul 3 ani.Este o meserie de viitor.Eu vreau sa dau la farmacie dupa ce termin liceul.Asistentul-farmacist castiga 1000-1500 de lei, iar farmacistul castiga 2 500-3 000 de lei minim.Am auzit ca unii cu experienta sunt platiti si cu 5 000 de lei.Nu ii mai asculta pe astia.Inca ceva, farmacistul nu doar vinde.El prepara medicamente, elibereaza retete, da comenzi si supravegheaza restul personalului.

| florizzz a răspuns:

Da! Frumoasa si sigura intre 800 - 2000

| clauboos a răspuns:

Vreo 500 de lei

| TheCase a răspuns (pentru clauboos):

Cum sa castige 500de lei daca salariul minim este de 750lei. informeaza-te si apoi raspunde la intrebari

Răspuns utilizator avertizat
| OanaaxD a răspuns:

Buna scumpo! Poi un farmacist ia maxim 15 milioane pe luna big grin si da.....este o meserie de viitor big grin sper ca te-am ajutat big grin

| TheCase a răspuns:

Buna! Un farmacist cu postliceeala castiga minim 750 lei. happy daca ai in spate o facultate specializata in acest domeniu vorbim de un salariu minim de 1200lei care poate ajunge la peste 2000lei happy [toti angajatorii trebuie sa respecte salariul minim]. Este o meserie de viitor pentru ca : sti ca intotdeauna vei avea cu ce sa iti hranesti familia, lipsa stresului ca iti vei pierde locul de munca. Daca urmezi facultatea de farmacie nu poti sa te indrepti doar spre farmacie, ci poti deveni si distribuitor de medicamente [care este una dintre cele mai bine platite locuri de munca; o prietena de-a mea castiga peste 5000lei happy ], nutritionista, angajata la o fabrica de medicamente, sefa de farmacie si multe altele happy. nu exista un salariu maxim happy deoarece depinde la ce farmacie mergi. undeva plateste mai bine, altundeva mai putin. De aceea daca vrei sa te indrepti spre aceasta farmacie trebuie sa fi putin prietena cu chimia si biologiahappy doar pentru admitere la facultate. deoarece din primul an universitar chimia si biologia sunt luate de la 0 [ex: facultatea de medicina si farmaceutica, cluj napoca; examenul de admitere cuprinde biologia de clasa 9-10 si chimia de clasa a9a-a11a] happy

| Around_Playing_1988 a răspuns:

In jur de 1500 de ron si sunt in scadere laughing