| ianis1231231 a întrebat:

Bună.Daca sunt proprietarul unei paduri vechi de aproximativ 30 de ani care a fost inainte teren agricol dar care a devenit padure pentru ca oameni au lasat terenul parloaga o pot defrișa pentru a reface terenul agricol.Padurea are 8ha si langa am alte terenuri pe care vreau sa le unesc cu padurea ca sa fac un singur teren.
•P.S: Am uitat sa menționez ca padurea a fost taiata o data aproape toata acum vreo 16-18ani.
• Nu vreau raspunsuri de genul,, sa nu tai padurea ca strici mediul ''

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde, cum este inregistrat terenul.
Daca este "padure", atunci trebuie aprobare pentru defrisare (atat de la Ocolul silvic, cat si de la Primarie).
Intereseaza-te la Primarie - serviciul Mediu!

| ianis1231231 explică (pentru Bula):

Ok.Multumesc,seara frumoasă vă doresc!

2 răspunsuri:
| CuStimaSiRespect a răspuns:

În acte cum apari proprietar? Dacă apare ca teren agricol, poți să faci vrei cu vegetația.