| Bennyhill a întrebat:

Am facut un contract pentru un pachet complet de servicii(tv,internet, voce) cu Telekom, la sfarsitul lunii noiembrie si mi s-a promis si o tableta cadou pe care o voi primii dupa instalarea serviciilor in termen de 30 de zile. Cererea pentru tableta trebuia complectata de pe site-ul lor, ceea ce am si facut cam la vreo 3 saptamani dupa acel moment. Intru cat cererea trebuia facuta de pe site-ul lor,nu am nici o dovada ca am facut cererea intru cat nu am primit nici un e-mail de confirmare. Nici pana la aceasta data nu am primit tableta desi i-am contactat telefoni,e-mail,Facebook, forumul lor. La unul dintre contactele telefonice operatoarea mi-a spus ca s-a gasit cererea si ca voi fi contactata. La o alta interventie mi s-a spus ca nu am facut nici o cerere. In fine ca sa scurtez povestea, este clar ca nu vor sa-si onoreze promisiunea cu atat mai mult am vazut ca sunt multe persoane ca mine.
Intrebarea mea este: Pot rezilia contractul pentru nerespectarea promisiunilor asumate?; Precizez ca in contract nu se specifica promisiunea de a-mi oferi tableta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti solicita rezilierea contractului, pentru acest motiv, doar daca ai dovezi ca ai incheiat contractul numai pentru ca a fost promisa tableta si ca in caz contrar nu l-ai fi incheiat.

| Bennyhill explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos. Sper sa se rezolve pe cale amiabila. Dupa ce i-am "amenintat cu protectia consumatorului", se para ca tableta mea este pe drum. happy

1 răspuns: