| pinkybarbiedoll a întrebat:

Am primit niste bani prin Western Union,dar am buletinul expirat.Pot scoate banii cu el? Daca nu, atunci este posibil sa scot banii cu acea hârtie pe care ti-o dau cei de la politie care atesta ca ai buletinul la ei pentru a fi schimbat? Va multumesc anticipat! O seara buna!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau un pont.Mergi si scoate banii de la un magazin care are afisat sigla western union. Lucratoarele sau vanzatoaele de acolo care au acces la serviciul western nu se vor uita la data expirarii. Eu asa am scos. daca mergi la banca e posibil sa se uite la data expirarii dar la un magazin nu cred ca sunt atente.Incearca.
Si cum spunea si Ivancea 2 nu cred ca e treaba lor daca e expirat sau nu, e doar treaba politiei.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti scoate banii cu cartea de identitate expirata. Poti incerca cu adeverinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Western nu elibereaza bani decat in baza actului de identitate sau pasaportului.Nu este treaba lor daca a expirat sau nu.Mult noroc.

| pinkybarbiedoll explică:

Va multumesc la toti trei pentru raspunsuri! Am fost azi la un magazin care are Western Union, asa cum a zis ramon2473(Multumesc!),iar vanzatoarea de acolo nu a zis absolut nimic referitor la data expirarii buletinului.Este adevarat ca patronii acelui magazine sunt prieteni cu ai mei, dar in orice caz, nu s-a pomenit nimic referitor la faptul ca am buletinul expirat.Inca o data, va multumesc pentru ajutor!