| Albionitel a întrebat:

Buna seara, as dori un raspuns rapid daca se poate, am doua luni de munca aproape si as dori un imprumut rapid, stiu ca e ifn si platesc mult, dar e ok la icredit? Vreau o suma de 3.000 de lei, astept raspunsuri!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar nici o campanie sau banca nu-ti pot oferii imprumuturi rapide la numai 2 luni de munca.
Bancile cer 1 an de munca si contract permanent d emunca indiferent ca-ti imrpumuta 1000 lei sau mai mult.
Sunt camatarii care dau bani cu imprumut si dobanda foarte mare, dar iti rup mainile si picioarele daca nu platesti la termenul lor, deci exclus camatarii.

Dar poti imprumuta de la parinti, bunici, rude sau prietenii, ca de aia ii avem!

| StoicAnalysis a răspuns:

Poti incerca la orice ifn de prin zona, daca chiar ai nevoie urgenta de bani. Dar mai bine incearca la rude sau cunostinte. Mai bine sa le dai lor o mica dobanda de multumire, decat sa dai dobanzi babane la IFN-uri.