| eu777da a întrebat:

Scurt, am o intrebare! M-am angajat la o firma m-au trimis in training nu mi-a placut am plecat, mi-am semnat actele de angajare si demisie in aceeasi zi. Dar dupa am primit 2 salarii si ceva pentru trainingul de acolo. Acum dupa 3 luni ma suna o tipa si imi zice ca e de la firma aia, ca ea face salariile si ca mi-a virat dintr-o eroare ca a primit sesizarea ca nu mai lucrez tarziu. Eu nu mai am banii aia, i-am cheltuit..pana mea. laughing), si ea tot insista cu telefoane si sa returnez banii. Intrebarea e a cui e vina? Si daca eu nu returnez banii ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| xCeline a răspuns:

Vina e a ei. Nu are ce sa-ti faca.Ea o sa puna banii din buzunar. Nu te lasa intimidat daca te suna si insista si te mai ameninta cu ceva ca actele sunt destul de clare. Ca ti-au trimis bani dintr-o eroare... pierderea lor, castigul tau. Neatentia se platestehappy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este intr-adevar eroarea lor, dar legal este datoria ta sa returnezi banii!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Banii si daca ii gasesti pe strada trebuie sa-i returnezi.

| christall a răspuns:

Eroarea a fost a lor, dar daca merg in instanta pot castiga. Legal nu ecista justificare pentru banii pe care i-ai primit.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Cand te mai suna spune-i sa se duca la dracu. daca nu stie sa isi faca meseria pentru care este platita atunci sa suporte consecintele. daca mai insista cu telefoanele reclamo pentru hartuire