| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare si sper sa ma puteti ajuta! As dori sa imi deschid o firma de organizari evenimente si nu stiu de ce ar trebui sa tinem cont cand incheiem o colaborare.De exemplu daca as vrea sa inchei un contract de colaborare cu un magazin de rochii de mireasa am si eu ceva de castigat ca le promovez produsele sau nu caci eu vin cu propunerea colaborarii? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| crazypop a răspuns:

Tu vrei sa colaborezi cu ei, nu ei cu tine tu esti inca la inceput si tu ai nevoie de ajutorul lor de sponsori adica, le poti spune direct ce vrei de la ei si cat vrei comisionul dar nu stiu daca o sa fie de acord.

| Sharpey1234 a răspuns (pentru crazypop):

Eu nu vreau comisiom neaparat.As vrea, de exemplu la invitatii, cataloage cu modele pentru prezentare si eu pot sa adaug la pret putin.Ideea e ca ei sa fie de acord sa imi dea catalogul gratis, sa fiu anuntata in cazul in care apar noutati si sa putem lucra impreuna eficient.

| crazypop a răspuns (pentru Sharpey1234):

Bineinteles ca poti, te duci si le explici frumos problema si conditiile tale si o sa trebuiasca sa te inteleaga, daca nu mergi la alta firma care sa-ti accepte aceste conditii, asa se fac parteneriatele doar, trebuie sa fie si cea parte de acord si trebuie sa ii oferi niste avantaje, adica ce au ei de castigat pe urma acestui lucru si cu siguranta vor accepta orice parteneriat cu tine big grin

| Sharpey1234 a răspuns (pentru crazypop):

Pai au de castigat promovarea produselor si clientii adusi de mine! Oricum meriti funda caci doar tu mi-ai raspuns.Mersi!

| crazypop a răspuns (pentru Sharpey1234):

Mersi frumos!