| annna27claudia a întrebat:

Bună TPU.
Daca as vrea sa fac o rată la altex, eMAG sau altele n-as putea plati in avans? De exemplu sa zicem ca azi vreau sa incep rata, produsul e 500€ si eu îi dau in mâna 100€... si sa raman cu rata de 400.
Se poate?

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Https://www.emag.ro/help/modalitati-de-plata#pay-in-installments
De obiecei ratele sunt egale, se impart la numarul de luni pe care il alegi cand faci tranzactia. Daca de exemplu folosesti cardul ING cu 6 rate fara dobanda, o sa platesti 83 euro lunar.