| alejandru a întrebat:

in magazinul de haine de dama pe care il administrez vreau sa aduc niste haine cumparate pe factura de la alt magazin din alt oras, este un outlet care are lucruri bune si preturi ok si asa nu mi-as adauga eu adaos mare, ideea e ca acel outlet are si haine de la firme (gen zara, H&M, etc) si stiu ca are aprobare sa le comercializeze. Intrebarea mea e in felul urmator: imi trebuie un alt cod caen pentru hainele gen outlet, eu am cod caen : 4771- comert cu amanuntul al imbracamintei in magazine specializate. Pana la urma am factura pe produse si nu ar tr sa ma complic daca sunt outlet, mai ales ca vreau sa le pun eticheta mea.
Astept raspunsuri,
Multumesc! happy

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că totul pare în regulă până la "mai ales ca vreau sa le pun eticheta mea"

| alejandru explică (pentru sierra1):

De ce nu ar fi în regula să-mi pun eticheta mea? Ma refer la eticheta aia de prezentare, care sa scrie denumirea firmei și pe verso mărimea și altele. Nu ma refer la eticheta cusuta pe material.

| sierra1 a răspuns (pentru alejandru):

Am înțeles, dacă pui doar eticheta de pret fără să schimbi producătorul, nu încalci nici un normativ

| alejandru explică (pentru sierra1):

Ok, mersi mult

| gratargratar a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi CAEN.
Poti pune eticheta ta pentru a justifica afisarea pretului.