| r0xanyka0 a întrebat:

Vreau sa deschid un magazin cu jucarii second, imi puteti recomanda niste furnizori? Va multumesc.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înțelegi prin jucării second hand?
Ai văzut undeva așa ceva, undeva în lume până acum, ai auzit, că eu nu.

| Strepix a răspuns (pentru sadrian46):

Sunt multe magazine de genul. Li se mai zice si "Jucării reciclate". Am cumparat de la un astfel de magazin o jucărie de colecție care nu se mai găsea nicăieri pe internet sau magazine noi, la un pret de nimic.

| sadrian46 a răspuns (pentru Strepix):

Acestea ajung astfel. Marii retaileri cumpără jucării en gros. Dacă cumpără un lot de 10000 de jucării de o dată se poate ca câteva din ele să fie deteriorate la transport, etc. Pe acestea nu le pot vinde la prețul de vânzare a unui produs lipsit de defecte. Dar le pot vinde totuși la un preț redus la un client mai puțin pretențios, care are un buget mai mic la cumpărături. Astfel, aceste jucării deteriorate nu se constituie într-un stoc marfă engros second hand pe care să o poată cumpăra un mic retailer să facă cu ea un business așa cum își dorește r0xanyka0 care a pus întrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca o sa meargă. Orientează te spre altceva, din care poți trai

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Este o idee foarte buna.
Cred ca poti avea succes daca gasesti de unde sa aduci produse de calitate.Cheia:marketing eficient.

| Aurora99 a răspuns:

Buna! Vand haine, accesorii, pantofi, tot ce am prin dulap si in general tot ce am prin casa si nu imi mai trebuie in stare foarte buna si la preturi accesibile. Majoritatea sunt luate din mall, deci sunt de firma. Altele sunt nou-noute, nepurtate. Vreau sa scap de ele cat mai repede deoarece nu mai am pic de loc in casa. Orice iti trebuie, da-mi mesaj in privat si iti trimit poze/video pe whapp sau messenger, raspund la orice detaliu. Livrez oriunde in tara. Am experienta cu clientii de 3 ani.Zi faina!