| nllbia99 a întrebat:

Bună, vreau și eu câteva păreri. Am terminat liceul și încă nu m-am hotărât la ce facultate as vrea sa merg. As dori sa ma puteți ajuta cu câteva puncte de vedere informații. Am de ales între doua locuri de munca : inspector de specialitate forță de muncă și șomaj sau inspector de stare civila. Și încă ceva cât de grea e contabilitatea și ce salarii vei putea avea în aceste domenii? Profilul meu din liceu a fost real, științe ale naturii.

3 răspunsuri:
| moshulica a răspuns:

Pai daca abia ai terminat liceul si, citez,

"Am de ales între doua locuri de munca : inspector de specialitate forță de muncă și șomaj sau inspector de stare civila."

eu te-as sfatui sa te faci repede inspector, de care-o fi, cat mai e pe functie cel ce iti ofera locurile astea de "munca". Facultatea o faci tu candva. Contabilitatea tai-o de pe lista, acolo se munceste mult pe bani putini.

| nllbia99 explică (pentru moshulica):

Ma refer sa urmez acea facultate. Iar după ce termin, ma pot angaja în unul dintre cele doua

| Alexuta921 a răspuns:

Eu am ales Biologie, am terminat acelasi profil ca tine.