| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Am un card la o banca in care îmi intră indemnizații și pe care mai depun bani din venituri proprii și un alt card, la o alta bancă în care îmi intră salariul...
Cardul de salariu l-am făcut acum o lună. Când am făcut actele pentru acesta am fost întrebat dacă mai am și alte venituri în afara de salariu. Am răspuns cu DA, dar am menționat că acele venituri le am in contul altei bănci.
Nedumerirea mea este... Care a fost rostul acestei întrebări daca nu voiam să le transfer in contul respectiv și de ce pe contractul semnat la cea de-a doua banca îmi sunt menționate și celelalte venituri? Ofer funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o intrebare standard pe care o pune orice banca. E o directiva europeana care teoretic are rost sa combata spalarea de bani

| vasile2222 a răspuns:

Da, e o tampenie de intrebare standard.