| Indiyana_Ziziana_1993 a întrebat:

Buna ziua!
In cat timp pot ridica banii trimisi prin Western Union? Adica, cat ii tine banca?
Astazi nu am putut ca se inchidea banca in 2 min si nici nu au stat de vb. Sau la alte banci era deja inchis.

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Buna ziua. Da, in urmatoarea zi deja poti sa-i iei. Banca ti-i tine nu-ti face griji, cred ca 30 zile ceva de genu, poate mai mult. Succes!

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Poti sa ii ridici oricand in zilele urmatoare, important e sa ai codul, si cartea de identitate la tine.

Am trimis cuiva si i-a ridicat dupa 4 zile fara probleme.

| NLS a răspuns:

Observ ca unii incep sa inventeze, asa ca o sa pun un citat din articolul oficial:

"In most cases, the money can be picked up within a few minutes after sending. If you do not pick up the transfer on the same day, it will remain in the system for the next 45 days. Money is not returned to Sender for 9 months after the date of sending, unless the Sender orders so."

Banii se pot ridica dupa aproximativ 5-10 minute, am experimentat asta o data (eu am trimis, cineva a ridicat din alta tara).
Nu exista nici o taxa de urgenta, pentru a ridica banii in "2 ore", asa cum viseaza unii, taxa este unica si se modifica doar in functie de valoarea transferata.

| romeo78 a răspuns:

Depinde de persoana care i-a trimis. Există taxa de urgență, destinatarul putând ridica banii în 2 ore. Sau o taxă simplă, iar banii se ridică a doua zi.
Există și centre non bancare, agreate W.U. de la care puteți ridica banii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care banca, daca tu trimiti prin western?
western union nu e banca.