| askman a întrebat:

Bună ziua, miercuri am trimis prin Poștă un iPhone 3g unui tip din Tulcea, iphone-ul era in stare perfecta mai putin niște pixeli morti despre care am precizat in anunt. Telefonul a ajuns bine, toata lumea multumita, dupa 3 zile sunt sunat că telefonul nu se mai incarca și ca am trimis telefon stricat și ca mi-l trimite inapoi și să ii dau banii că exista lege și pentru asta. Omul crede că sunt tepar, precizez inca odată că telefonul era in stare perfecta, eu l-am incarcat inainte să il trimit și persoana l-a incarcat odată. Ce e de făcut in cazul acesta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e sa apelati la lege trebuie ca unul din voi sa dovedeasca ca are dreptate si e destul de complicat ca tu sa dovedesti ca mergea sau ca el la folosit deja.

| andrei00sb a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea... dimpuld e inapoiere a produselor defecte este de 24h nu exita nici o lege dupa timpul de 24h. Cred ca de fapt el este teparul si vrea sa iti trimita telefonul lui defect si sa ramana cu al tau care e bun sau ar mai fi o cheste, este incarcatorul stricat. Spune-i sa incerce si cu alt incarcator si daca nu merge, BFT lui nu ii dai nici un ban inapoi. Daca era ceva iti zicea in ziua in care a primit coletul happy Sper ca te-am ajutat!

| CatLover14 a răspuns:

Din moment ce persoana l-a incarcat o data... E clar ca nu mai e vina ta! Sa isi rezolve problema, nu esti tu de vina.