| anonim_4396 a întrebat:

Tot caut pe net o sursa de unde sa ma imprumut rapid cu niste bani. Exista vreo posibilitate ca la varsta mea 18 ani peste o luna 19 fara loc de munca sa pot gasi o banca unde sa ma imprumute cu o suma de 250 euro? O zi buna!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Nu poti obtin un asemenea imprumut de la un serviciu bancar pentru ca 1.imprumutul e prea mic, 2. nu ai 6 luni in campul muncii cu mentiunea de a fi la data actuala angajat cu carte de munca si 3. nu ai 21 de ani (in unele cazuri 22, depinde de serviciul bancar). Chiar daca ipotetic prin absurd ai gasi un serviciu non-bancar gen Provident care sa te imprumute ar trebui sa girezi MACAR o masina ceea ce desigur ca NIMENI de aici nu-ti recomanda. Suma de 250 de Euro e insa foarte mica deci poti usor sa te imprumuti de la familie/prieteni/colegi. Nu trebuie sa ceri toata suma de la o persoana. Cere cate 1 milion de la 10 prieteni/rude, mai pui si tu 1 milion si gata, ai adunat suma intr-o zi.

10 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Daca afli sa-mi spui si mie.Intreaba la o banca.Din cate stiu eu ca am intrebat ai nevoie de adeverinta de salariu.La o suma mica poti face un imprumut pe card, la o suma mai mare ai nevoie de un venit de 700 Roni minim pentru imprumut pe mai multi ani si cum majoritatea angajatorilor incalca legea si nu declara intreg salariul slabe sanse.Tosi daca esti student poti cere imprumut pentru studii, dar de fapt e o minciuna ca trebuie ca parintii sa garanteze.Angajeaza-te si poti face imprumut.Vezi sa declare tot salariul si toate orele, cu contract de munca ca altfel nu poti face imprumut.Succes! Poate te imprumuta o cunostinta.Imi pare rau ca nu te pot ajuta.Si eu am probleme cu banii.Am o idee. Daca nu ai servici si nu ai luat somajul vezi ca poti lua somaj daca ai terminat liceul si nu esţi la facultate la zi si nu ai servici.Nu primesti suma de care ai nevoie, dar oricum.Si eu am nevoie si nu am la cine sa ma imprumut.Sincer daca aveam eu poate te imprumutam fara dobanda, dar nu am nici pentru mine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

25 euro imprumuta si tu de la o ruda sau un prieten.

| panther2007 a răspuns (pentru suntserios):

Omule e vorba de 250 de eurolaughing adica cam 1.100 de lei, cine ii da suma asta fara sa aiba o garantie ca isi poate recupera suma?

| anonimyus a răspuns (pentru suntserios):

E vorba de 250 de euro, si sincer chiar nu am la cine sa apelez. Am nevoie urgent... as da si 300 inapoi. Doar sa ii am in 2 zilestraight face

| suntserios a răspuns (pentru panther2007):

Ma rog a uitat un zero. La 250 ma referam si eu. Dar un prieten, doai trei daca aduni suma nu iti cer garantii

| panther2007 a răspuns (pentru suntserios):

Asta nu se stie niciodata

| panther2007 a răspuns:

Aici e o problema o banca nu iti acorda un astfel de imprumut, iar din nefericire pentru tine pentru a putea obtine un imprumut trebuie sa ai minim 22 de ani si cel putin sase luni in campul muncii.
Din nefericire pentru tine nimeni nu iti poate accorda imprumutul
nici provident care este non bancar

| Emmmmmm a răspuns:

Incearca la PROVIDENT!

| panther2007 a răspuns (pentru Emmmmmm):

Scuza-ma ca intervin provident este un serviciu non bancar, dar totusi nu iti poate acorda un imprumut daca tu nu muncesti, plus de asta exista si un mare dezavantaj respectivi daca nu vad un act de casa nu iti accorda un imprumut.NU RECOMAND PROVIDENT

| Emmmmmm a răspuns (pentru panther2007):

Nui nimic...:*