| decastelica1244 a întrebat:

Cam cat as putea sa iau la un amanet pe un iPhone 13, 256 GB, 90% baterie, stare excelenta? Întrebare serioasa

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mai putin decat se dau ele in mod curent pe platforme precum olx!
nu pot vorbi despre toate amanetele de electronice din Romania, caci fiecare are criteriile sale de evaluare si de oferire a pretului, insa pot spune ca de obicei ei iti ofera intre 50-70% din pretul de piata al deviceului tau, pret oferit fata de unul cu specificatii identice sau asemanatoare

un exemplu telefonul tau daca se vinde pe net cu 2000 de lei, la amanet vei primi intre 1000-1400 de lei maxim

| darrio2007 a răspuns (pentru Simpatic):

Cred ca 1000 de lei este maximul de pret.

| Simpatic a răspuns (pentru darrio2007):

Da,cred ca atat se ofera

| sierra1 a răspuns:

Vezi și tu pe olx cât ai lua pe ceea ce ai tu, să te orientezi