| Edmonds2342 a întrebat:

Care este salariul minim brut pe economie, la momentul actual?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

1900 lei, din care 42, 7% merge la stat, ramai cu 1100.

| Mogiojojo a răspuns (pentru Frank51):

De ce atat de mult merge la stat ca imi vine sa-mi dau palme?

| Edmonds2342 explică (pentru Mogiojojo):

Taxe, impozite, asigurări, pensii...

| Mogiojojo a răspuns (pentru Edmonds2342):

50%? Pai si in alte tari de ce statul ia doar 25% sau chiar mai putin? Plus ca salariile sunt de mii de euro.

| Edmonds2342 explică (pentru Mogiojojo):

Pai corupții de la conducere de unde vrei sa bage bani în buzunar? Ca doar nu de la catedrale sau mai știu eu, ci de la oamenii de rand.

| Mogiojojo a răspuns (pentru Edmonds2342):

Uite ca nu iesiti in strada din cauza asta..mai degraba iesiti in strada aiurea

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns: