| laura_7001 a întrebat:

Cata valabilitate au documentele legalizate? Daca am buletinul legalizat de anul trecut si vreau sa-l folosesc anul acesta, pot?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Copia legalizata are o anumita valabilitate numai pentru unele institutii. Normal legea nu prevede o anumita perioada de valabilitate.
Mai citeste si pe aici: http://notariat-tineretului.net/legalizare-acte-legalizari-pret

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti folosi copia legalizata doar daca nu a expirat valabilitatea CI, in perioada trecuta de la legalizarea copiei si pana acum.

| mgtow a răspuns:

Daca nu pune data de expirare pe el iti tine toata viata, alta politica nu e in cazul asta

| sonya a răspuns:

Buna,

Nu exista o anumita lege pentru valabilitatea documentelor legalizate, insa institutiile sau unde depui tu acel document, sunt cele care le pot accepta sau nu. Decat sa ai vreo problema, mai bine ai intreba inainte.

Pa, pa.

| mihai69 a răspuns:

O copie legalizată a unui act original are exact aceeași valabilitate cu originalul.