| anonim_4396 a întrebat:

Cati oameni sunt bogati?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Din ce in ce mai multi devin saraci!

13 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Ei exista pina si un clasament pentru asa ceva cei mai bogatzi oameni din lume )) nu stiu daca vrei lista :(((((
da ti dau primi 3 :
1. Warren Buffett 62mil$ USA
2.Carlos Slim Helù & familia 60mil$Mexic
3.Bill Gates58mil$USA
toata lista o gasesti aici http://it.wikipedia.org/......sta_Forbes
ah (( si daca ma gindesc ca, cit stirica ei doar pe mincare daca am lua 1%am putea da de mincare a tuturor copiilo fara parinti ((

| monicaclaudia a răspuns:

Bogatia de multe ori nu se poate masura citi bani ai in banca (( sunt multi oameni care in banca nu au nimica dar sunt mult mai "bogati" ca si cei care nu stiu ce sa faca cu banutzi care ia strins ( sau ereditat depinde de norocul fiecaruia ((
cum se zice bani nu aduc fericirea (( 100% adevarat ((dar ce sa facem fiecare e bogat in felul lui.

| username_7558 a răspuns:

Statisticile spun că 1% din populaţia lumii deţine 99% din bogăţii. Cifrele sunt verificate. Gandeşte-te cât de săraci sunt miliarde de asiatici, africani etc., apoi urmează care au casă şi maşină şi de mâncare, dar nu sunt bogaţi. Apoi, există companii care se ocupă doar de găsirea acestor bogătani, şi organizarea lor în topuri etc. www.forbes.com

pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde pe ce zona faci restrangerea.Romania este echilibrata... aproximativ jumate sunt bogati. jumate sunt saraci. Dar acum.cu criza asta financiara, foarte multi oameni bogati risca sa ajunga la sapa de lemn.

| MihaiA a răspuns:

Multi sunt bogati, multi nu vor mai fi bogati.
Multi sunt bogati si nu stiu, si nu sunt bogati doar la partea materiala.
Multi se considera bogati, de fapt nu sunt. etc laughing
Le-a dat Dumnezeu bine de tot la astia care aveau prea mult laughing))) Terenuri de milioane de euro sa devina cateva mii laughing) AH CE MA BUCUR!

| LuS[z] a răspuns:

bogati din punct de veder sufletesc iar dion punct de vedere putini cam 15%din pacate.

| JayLeno a răspuns:

Foarte multi happy

doiny
| doiny a răspuns:

multi, doar ca inca nu suntem constienti de faptul asta!

assiris
| assiris a răspuns:

Foarte putini in comparatie cu cei saraci. Pe pamint bogatiile sunt aceleasi, fiecare are o mica avere daca s-ar imparti in mod egal la fiecare dar cum nu este asa, depinde numai curtea in care sunt adunate. Din nefericire insa si bogatul si saracul dupa un numar de ani sunt EGALI si niciunul nu mai simte placerea ca a avut bogatie si nici durerea ca a fost sarac.
Paradoxal cu cit esti mai bogat cu atit mai scurta ti se pare viata si regretele la parasirea ei sunt proportionale cu bogatia. Saracul este fericit cind pleaca din asta lume caci nu pierde nimic.

| Swabia a răspuns:

Cuvantul "bogat"eszte o notiune vaga...bogat in materie de ce? ...in materie de suflet, financiar, bogat d. p. d. v al mintii...[inteligent!]...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luz, invata sa scrii ca ne omori cu zilebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

mai putini

| lucas a răspuns:

toti oamenii sunt bogati -in felul lor-unii material altii spiritual.