| bonzy13 a întrebat:

Caut solutii de promovare a canalului de Youtube.

Răspuns Câştigător
| L3golaS a răspuns:

Sunt companii gare iti garanteaza vizualizari si subscriberi reali pe canal contra cost... DAR
ca sa si mentii subscriberii si vizualizarile e nevoie de MUUUUULTA munca
sute de video-uri si rabdare. Nu mai zic de continut de calitate la care lumea sa se uite si sa dea share.
Daca ai vazut reclame cu (poti si tu, doar descarci 2 sunete "facute de altii" cu ploaie, aspiratoare si alte chestii") nu functioneaza... deja sunt milioane cu asa ceva.
trebuie sa faci continut cat mai autentic si sincer... si nu te astepta la rezultate intr-o luna doua... poate 2 3 ani cu continut de calitate ca sa poti sa monetizezi.
daca faci gaming, sunt alte platforme unde poti sa te promovezi mai repede...
Youtube sau alte canale de social media au altgoritmi care arata utilizatorului ce vrea sa vada, nu ce postezi tu... dar daca tu faci continut de calitate si interesant o sa cresti incet dar sigur

| L3golaS a răspuns (pentru L3golaS):

Uitandu-ma la canalul din linkul tau pare interesant... ai gresit acolo cu 2011 si trebuia 2021 sau? nu sunt eu expert in Youtube sau social media, dar ca utilizator, ma uit la primele minute, daca nu e interesant am iesit instant...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Platesti reclame sau intri pe Facebook si Instagramul tau si-ti rogi prieteni tai sa subcsrie la canalul tau, sau sa ti-l promoveze, fiindca TPU interzice reclama persoanala aici.