| NoOne18 a întrebat:

Ce afacere mica cu animale considerati ca e profitabila?
Fara caini /pisici de rasa.
Am o curte si o gradina mare si ma gandeam sa cresc iepuri de apartament sau chinchila, as vrea si opiniile voastre, seara buna!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu are lumea bani de asa ceva, ăia costă mult pîna i faci mari poate nici nu sunt sanatosi, nu e o afacere, si cîti oameni au in apartamente iepuri? Nimeni, toti au cîini si pisici, si trebuie sa calculezi cit baagi intr-un iepure sa il cresti si cu ce pret îi vinzi. Multa munca stress si bani putini nu e bună ideea ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să crești purici flămânzi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prepelițe.

| romeo78 a răspuns:

Există pe YouTube videoclipuri cu persoane care sunt în situația dumneavoastră și cresc o varietate de animale.
Căutați, vă documentați și luați o decizie.
Există animale pitice: ponei, măgari, există capre africane fără păr mare, există oi fără o lână mare, există rase de păsări mai mult sau mai puțin exotice.
Există posibilitatea de a lua aprobarea de a crește căprioare.
Dar, pentru o curte, grădină mare, câinele e bun pentru pază, protecție, iar dresat pentru supravegherea animalelor.
Iar, pisicile sunt contra dăunătorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine crești găini și vinzi ouă.

| Davidutz777 a răspuns:

Găini Brahma, se vinde foarte scump un ou, eu am vreo 7- 8 găini