| SalvatoreLeon a întrebat:

Buna seara as vrea si eu sa stiu otrava de sobolani are efect si pe alte animale? ca de exemplu iepuri,hamsteri,caini, pisici si daca nu exista otrava pentru aceste animale? Exista ceva care sa moara pe loc? Daca da unde se gaseste? Multumesc Funda! pentru raspunsul cel mai bun happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Otravurile de sobolani omoara toate animalele imclusiv omul! Am avut odata un iepuras care a mancat otrava de sobolani si saracu a murit a doua zi

15 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

De ce vrei sa otravesti animalele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce ai cu animalele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună seara și ție! Găsești aici: http://rozatoare.ro/ diferse aparate cu ultra-sunete, părerea mea este să nu omori săracele animale... totuși, de ce ți așa pică pe ele?

| SalvatoreLeon explică (pentru anonim_4396):

Nu mie pica dar unele sunt total enervante ma scoate din minti nu ies bine din bloc toti cainii pe mine :-s

| anonim_4396 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Deci așa stă treaba... nu ai cum să pun o priză afară... nu poți chema hingherii în cazul ăsta?

| SalvatoreLeon explică (pentru anonim_4396):

Da ar fi o idee oricum mi-am luat un electro shock si dau cu el fuge de nici nu-i vezi big grin sper sa nu zica nimic politia pentru el

| anonim_4396 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Cum este acel aparat? Este un spray sau ceva de genul?

| SalvatoreLeon explică (pentru anonim_4396):

Nu este un telefon apas pe buton si scoate niste sunete foarte tari datorita electrozilor e bun si pentru caini ca fug si e bun si pentru auto aparare pentru ca te imobilizeaza daca dai pe cineva big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Foarte bine ai ales, așa nu îi rănești ♥

| SalvatoreLeon explică (pentru anonim_4396):

Da happy se pare ca sunt si solutii mai usoare decat sa-i ranesti happy mai bine asa

| SalvatoreLeon explică:

Multumesc pentru ajutor Dar nu exista ceva care sa-l omoare pe loc? dureaza cateva zile? ca mai mult se chinuie... daca e pe durata am incercat si cu alarma dar tot degeaba

| anacolda a răspuns:

Decat sa ii otravesti mai bine cumperi un aparat cu ultrasunete care ii alunga. Si nu risti sa iti omori si un animal de casa care iti este drag.
http://stampsforsale1111.blogspot.ro/

| ℓαυrıtα a răspuns:

De ce? Te-ai certat cu ele? Si in orice caz nu cred ca exista ceva sa le omoare pe loc incearca otrave de soareci doar ca va dura cateva zile.

| marian1985 a răspuns:

Sunt anumite rodenticide care afecteaza si alte animale. Ar fi recomandat sa folositi si alte metode de combatere daca mai aveti si alte animale in curte. Va recomand sa cititi https://degradina.com/sobolanul-de-casa-cenusiu-ratus-norvegicus/

| Einsecticide a răspuns:

Din pacate toate momelile raticide au continut ridicat de Bitrex (substanta ce creeaza hemoragie interna rozatoarei) Aceste otravuri atrag inclusiv caini, pisici, mai ales hamsteri de aceea se recomanda sa se foloseasca statie de intoxicare. Se pune momeala in aceasta cutiuta speciala iar animalele de companie nu mai pot avea contact cu otrava. La hamsteri este putin mai dificil deoarece si acestea sunt rozatoare iar dimensiunile lor sunt foarte mici asa ca de recomandat este sa se foloseasca un aparat cu ultrasunete si unde electromagnetice. www.einsecticide.ro