| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Ce inseamna sa investesti in imobiliare?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna sa cumperi terenuri, case, apartamente pe care le renovezi sau construiesti, marindu-le valoarea.
In final, aceste imobile vor produce castig ori prin vanzare, ori prin inchiriere.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna sa cumperi propietati (case, apartamente, terenuri) si sa le dai in chirie, revanzandu-le peste ani, la un pret mai mare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Inseamnă să ai bani de investit în primul rând.
Exemplu. Studiezi piața imobiliarelor din zonă. Cumperi un teren într-o zonă unde se poate construi. Construiești pe el un imobil pe care îl vinzi sau îl inchiriezi.