| Magistratul a întrebat:

Ce lucruri merita importate din Anglia? Doresc sa ma apuc de import si as vrea sa stiu ce anume ar fi mai convenabil.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La diferenta liră-leu, nimic. Vei pierde de la prima tranzactie, avand in vedere si lipsa ta de experienta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita sa importi nimic din Anglia, cu lira englezesca care-i foarte mare si cu taxele de import, plus cele de TVA ajungi sa platesti aproape dublu si nu poti sa mai revinzi nimic, ca sa poti face ceva profit.
Cumpara din China sau Turcia, ca-s toate ieftine si le poti vinde la pret mai bun, chiar si cu plata taxelor de intrare la tara.

| mihai69 a răspuns:

Eu aș importa monarhia.

| johnnny123 a răspuns:

Ti-ai si gasit cea mai buna tara din care sa importi... o tara cu nivel de trai mult peste al nostru, preturi mult peste ale noastre, si taxe mari.

| Mogiojojo a răspuns:

Morcovi.

| shu7e a răspuns:

Sistemul birocratic ar fi bun pentru inceput daca l-ai putea implementa la noi