| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti, impozitul forfetar va duce la falimentare micilor intreprinzatori?

5 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Atata timp cat legea este pentru toti poate ca este o masura buna.De regula cei mari si tari fac legea si ei nu o respecta.Toate platile sunt puse in dreptul micului contribuabil ca altfel de unde tu vile, piscine, iahturi, elicoptere, amante...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, deja firmele mici abia se descurca.

carla
| carla a răspuns:

Nu prea stiu multe despre asta, dar am vazut ca Bogdan Olteanu discuta la tv despre asta si zicea ca nu stiu ce motiune vrea sa introduca in parlament, referitor la acest tip de impozit.

| silvio a răspuns:

Intrebarea asta are un singur raspuns: DESIGUR, FARA NICIO INDOIALA! Si asta pentru ca cei care au dat aceasta lege nu sunt mici intreprinzatori, ci mari magnati.
Astept sa ma contrazica cineva, de preferat cineva care are o mica afacere si caruia o sa-i mearga mai bine dupa intrarea acestei legi in vigoare.

| Zoombe3 a răspuns:

Desigur, eu deja ma gandesc sa-mi inchid micuta afacere. crying