| oAaaNaa a întrebat:

Ce sa fac ca sa strang niste bani de buzunar?
Metionez ca sunt fata si am 12 ani!
Cel care da cele mai multe raspunsuri primeste puncte si funda!

14 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Prin munca ta nu poţi pe moment. Încearca sa iei de la parinti, unchi, bunici.

| viotedy a răspuns:

Nu mai cheltui alocatia

| stroedaniel13 a răspuns:

Buna,

In primul rand ar trebui sa te informezi asupra carei metode ar fi mai potrivita pentru tine.

Iti recomand; www.afacericubaniputini.org

| pLeX a răspuns:

Lucreaza part-time...adik ajuta pe cineva angajat.

| Manuellllaa a răspuns:

Hmmm esti la fel ca mine.

Eu ii cer mamei bani de scoala 10 lei pe zi si nu`i cheltuiesc imi iau pachetbig grin.
Si asa fac si am strans intr-o saptamana 50 de lei.
Sau ii poti spune ca iti trebuie pentru scoala 20 de lei fondul clasei.
Sauuu cerei bunicii si asa economisesti din ei.
Nu cred ca ar trebui sa muncesti, nu ai unde.Esti prea mica, nu te gandi la munca de acum, ai toata viata sa muncesti.

Pa, pa.

| syste754 a răspuns:

Fa cumparaturile mai des si cu acordul parintilor opreste maruntulbig grin
daca o sa i minti nu o sa ti mai dea deloc

| CristinasiVlad a răspuns:

Hi. La varsa de 12 ani, nu prea poti sa lucrezi part-time...decat de la 16, dar poti castiga bani de buzunar ajutandu-ti parintii in treburile casei, sau poti sa devi reprezentant la avon, de exemplu. Succes!

| Gr3y3ras a răspuns (pentru CristinasiVlad):

AAAA...Cristina si Vlad de la LALA BAAAND! happy happy big grin big grin! Sunt un MAAAARE fan!

| roby96 a răspuns:

Incearca sa devii reprezentant avon...s-ar putea sa mearga

| inscriereoriflame a răspuns:

La 12 ani nu prea ai ce sa faci. Poti sa iti ajuti mama la bucatarie si sa o storci de niste bani spunandu-i ca salarul unui ajutor de bucatar e de aproximativ 8 milioane de lei vechi. Pentru cei care aveti macar 16 ani, va pot invata eu sa faceti bani. Eu pot dovedi ca se poate. inscrie-te la Oriflame, te pot inscrie eu. Doar intra pe http://inscriereorif.no-ip.org si completeaza formularul de inscriere. Te invat cum sa faci profit mare, sau sa-ti dezvolti o echipa. Ai si un concurs acolo pe site; in plus suntem tot timpul la dispozitia celor pe care ii inscriem cu tot felul de informatii si sfaturi legate de activitatea de consultant Oriflame. http://inscriereorif.no-ip.org e cea mai buna alegere! pentru orice alte intrebari poti suna la numerele de telefon de pe site. simplu... merita sa incerci. nu ai ce pierde, nu investesti nici un ban. doar castigi :D http://inscriereorif.no-ip.org

| PouBlueGirl12 a răspuns:

Greu de zis, dar norocul tau ca si eu am tot 12 ani si stiu ce sa fac! big grin
Poti sa creezi o lista pe care sa scrii niste lucruri pe care le poti face prin casa si in partea cealalta pretul!
ex: Spala vasele 6-8 lei
Sau poti sa-ti vinzi lucrurile pe net!
Cerle parintilor o data pe saptamana!
Sper ca te-am ajutat!

P.S. Eu am folosit doar prima varianta si pot spune ca am castigat ceva banuti si m-am si distrat! happy

| demilovato92fan a răspuns:

Vezi aici cum poti sa faci bani: http://cumfacbanipenetacasa.blogspot.ro/......acasa.html Aici aveti descrise principalele modalitati de a face bani pe net testate de mine. Mai pe scurt te invatam cum sa faci bani pe net, nu iti promitem ca o sa fii bogat in secunda 2. Sunt descrise mai multe variante. Eu am facut si inca fac bani prin toate metodele descrise acolo. Cu unele fac mai multi bani, cu altele mai putini. Intrati si voi si vedeti care metoda de facut bani credeti ca e mai buna si care vi se potriveste. Daca aveti intrebari le puteti lasa in comment pe blog. click aici pentru a invata cum sa faci bani pe net. http://cumfacbanipenetacasa.blogspot.ro/......acasa.html

| SurprizeWow a răspuns:

Daca ai putin talent la scris, răbdare şi te descurci cât de cât cu PC-ul, ai putea să îţi faci un blog pe www.blogger.com (sau alte platforme similare de blogging).
Poţi să vorbeşti despre lucrurile care te interesează direct pe tine. După ce ai câţiva cititori poţi să îţi bagi reclame pe blog prin google adsense şi încet încet o să vezi cum câştigi nişte bani din ceea ce scrii pe blogul tău.
Dacă nu ştii prea multe despre acest subiect, nu îţi fă grijă. Găseşti tone de materiale despre acest subiect pe google.
Este un pic mai multă muncă, dar poate se devină o sursă de venit pe o perioadă mai îndelungată.

| alexcoca11 a răspuns:

Contactezama daca esti din Brasov sa te faci reprezentant avon castigi bani si produse contacteaza-ma la alex_coca10@yahoo.com