| jahjah a întrebat:

Ce slujba ar putea gasi un american nou venit la noi in tara, care nu stie o boaba de romana? ( va rog dati-mi cat mai multe sugestii si idei)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Babysitting, it, spalat vase si oier

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Un america si-ar gasi mai usor slujba in Romania pentru ca romanii sunt in general cosmopoliti si apreciaza mai mult pe cineva venit din afara tarii decat pe unul de-al lor. Despre meserie - poate sa fie profesor de limba engleza-americana (care se cere) la diverse nivele de invatamant. Depinde si ce stie sa faca, desigur, ca nu ajunge sa vorbeasca in engleza. Sau pur si simplu se poate angaja la o firma americana, vezi mai jos adresa
http://forum.romportal.com/forums/post/46756.aspx

cristian
| cristian a răspuns:

In circuitul de spalare a banilor s-o gasi si pentru el ceva de facut.
Fie painea cat de rea tot mai bine-n America!

Bula
| Bula a răspuns:

- mediator in Parlamentul Romaniei
- detectiv la politie
- judecator penal
- functionar public la ghisee cu publicul larg
- cersator
- etc etc etc

Bula
| Bula a răspuns:

Vaaaaaiiii!
Mare o fi recesiunea in America, daca au ajuns sa caute de lucru in Romania! laughing)))))))

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ar trebui sa incerce in invatamant, pentru ca la fac de medicina. de ex, sau si la altele, se fac ani pregatitori, si la criza de calitate care e la noi in invatam, ar avea sanse serioase, sau chiar si la un liceu k lumea, k ajutor, suplinitor, nu cred ca unuim amer i-ar fi f, greu sa prinda repede lb rom! Psiho

carla
| carla a răspuns:

Casatorie din interes. ea cetatenie americana... el bani in buzunar laughing.

| murik a răspuns:

Daca e priceput la PC-uri, ceva in domeniul IT, inca sunt f. cautate de angajatori. pentru altele, depinde acum si ce pregatire are...

| alexzender a răspuns:

Are toate portile deschise omu.straight face daca il duce putin capu si e dispus sa scoata ceva din buzunar pentru a obtine un job.straight face in Romania coruptia e in floarestraight face oricum ideal ar fi sa incerce in job ca profesor de engleza.happy vor asimila mai ales ca nu prea stie romana.copii vor asimila f repede cunostinte si se vor chinui sa-l inteleagawinking acum.sa nu aiba omu 20 de anibig grin