| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog am o problema, a venit un verisor din Germania si nu stie o boaba in romana...2, 3 sfaturi cum sa o invete rapid
merci multlaughing)

2 răspunsuri:
| CaDet10000 a răspuns:

Dictionar german-roman altcumva nu are daca nu stie sa vorbeasca romana este exact ca si cum i-ai spune unui caine sa vorbeasca.laughing
1. Dar totusi un dictionar de conversatii uzuale.
2. Google translate cu chiu cu vai
3.Va chinuiti prin semne sau mima
4.Cu ajutorul unui pix desenati ce vreti sa spuneti
5.Cu parintii lui sau ai tai.
6.De pe google translate pe o foaie scrii cateva intrebari cum ar fi ce faci? de genul asta si langa prop. scrii ce scrii traducerea in germana si pe langa propozitii :culori, nume, adj., adverbe, obiecte.
Ultima idee este un pic mai ampla dar no.
laughing Cpl.happy

| Tovarăşiemăligă a răspuns (pentru CaDet10000):

Am incercat si google translate, dar spune ca nu traduce bine, spune ca cuvintele sunt amestecate, sa-l invat alfabetul va dura prea mult,sad
mersi oricumhappy