| Sebi1924 a întrebat:

Ce știți despre Regulated România LTD Malta MLT? Mi-au furat 3300 lei din contul bancar. Ați mai pățit? Am fost la bancă și am făcut o foaie ca am fost fraudat!

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Asa cum ti-am spus si pe celalalt topic nu ti-au furat fara ca tu sa fi dat datele cardului tau, sau ai instalat din greseala o aplicatie malware pe propriul telefon!
in orice caz asta nu inseamna ca acestia nu sunt infractori cibernetici! dar ca hotul sa intre in casa trebuie sa descopere o cale de a intra nu? tu le-ai favorizat din greseala intrarea acestor nenorociti de hoti!

| Sebi1924 explică (pentru Simpatic):

Nu dețin conturi pe platforme de păcănele, pariuri. Singurul cont este pe Superbet, unde am depus 20 lei acum 2 săptămâni în ultimul an.

| Simpatic a răspuns (pentru Sebi1924):

E aiurea tare cand patesti asa ceva
am mare ciuda pe toti "infractorii" cibernetici happy
i-a legatura cu banca si apoi cu autoritatile, asta este nu ai ce sa faci trebuie sa fii pe drumuri, desi te cred ca esti de buna credinta!

| Violleta2022 a răspuns:

Bine ai facut, ca asta este procedura corecta ca banca sa investigheze si sa afle cine ti-a tras banii.

| doctorandus a răspuns:

Daca nu ai initiat *tu* transferul, trebuie sa fii despagubit. In schimb daca ti s-a infectat calculatorul sau mobilul, este vina ta proprie.

| Mihay2023 a răspuns:

Astia cred ca sunt cu pariuri sportive, ai ceva conturi pe la ei facute transferuri cu cardul?

| Sebi1924 explică (pentru Mihay2023):

Nu sunt jucător. Singurul cont este Superbetul, doar ca în ultimul am depus acum 2 sapt 20 lei

| Ceska a răspuns:

Buna ziua. A ti reusit sa aflati cine sunt? Sunt in aceeasi situatie. In 4 min mi au golit cardul cu 4 transferuri din care una esuata (lipsa fond)

| Ocu_Ciprian_1999 a răspuns:

Exact la fel acum 2 zile mi-au golit cardul cu 4 transferuri. Asta se întâmpla pe la 12 noaptea, întâmplător fiind pe telefon am văzut notificare doar că fiind într-o zonă fără semnal nu am mai putut face nimic, am transferat doar 150 lei. La mine cardul este de la BCR