| 2Bad a întrebat:

Cine a mai luat teapa de la Best Group Company/The Company group in Piatra Neamt? Eu sunt unul dintre cei care a muscat momeala acestei companii de modeling. Din cauza ambitiei mele si a viselor mele marete m-am lasat fraierit de indivizii astia si acum nu stiu cum sa imi recuperez banii. Daca mai sunteti altii din Piatra Neamt care le-au platit cei 59 de lei pentru inscriere sau chiar au semnat un "contract de profesionisti"(900de lei) cu aceasta zisa firma sa ne unim si sa depunem plangere la politie, la ANAF, si sa ii presam si cu televiziunea pana ne dau banii inapoi...

1 răspuns:
| bdMISTER2013 a răspuns:

Poti apela la Protectia muncii si a consumatorului. In cea mai mare parte este vina ta ca ai semnat un contract. De obicei inainte de a semna ceva citesti toate actele chiar si cel mai mic text. De obicei si normal orice companie unde faci contracte cu ei si investesti bani intr-un proiect sau alte lucruri, trebuie sa poti anula acel contract pentru un termen de zile daca nu esti multumit de ei. Deci incearca primele 2 variante. [Si toate astea ti le-a spus cineva de 15 ani.] Sper ca te-am ajutat cat de cat.