| GulDan a întrebat:

Cum as putea sa castig bani desenand (orce)?

Am vorbit cu multi care lucreaza in domeniu si fac bani dar nu mi-a zis nimeni cu exactitate...

Cine imi da niste sfaturi! Multumesc!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Iesi in strada si fa portrete!

| AntiHero a răspuns:

Pe 99design doar ca trebuie sa desenezi pe PC in Adobe illustrator sau photoshop. Apoi dupa ce o sa devii mai cunoscut/a o sa vina lumea la tine sa ii faci design-uri (ilustratii)winking

| GulDan explică (pentru AntiHero):

Mi-am luat si o tableta grafica dar, nu prea stiu ce sa fac in ea laughing ca nu am aceleasi rezultate ca pe foaie.dar e mult mai misto oricum happy

| GGL a răspuns:

Poti sa vinzi desene pe deviantart sau pe graphicriver...doar ca pentru astea ar trebui sa treci la desen digital(photoshop, illustrator etc)

| GulDan explică (pentru GGL):

Da mi-am luat si o tableta grafica dar idea e ca nu prea stiu ce sa fac.

| edy423 a răspuns:

Daca esti talentat/a la desen ai putea sa faci cursuri in domeniul desenelor animate.P.S cursuriloe se platesc sau daca stii matematica arhitect sau in caricaturi. Sper ca ti-am fost de ajutor

| edy423 a răspuns:

Ai putea sa te inscrii la cursuri de desene animate daca ai talnet